Dziś trudno wyobrazić sobie nowoczesne wnętrze łazienki bez szklanych powierzchni, których elegancja i jednocześnie praktyczność przekonują do siebie rzesze użytkowników. Rynek oferuje szeroki wachlarz produktów łazienkowych, w których głównym materiałem jest właśnie szkło.

Wybór kabiny prysznicowej jest jednym z najistotniejszych przy projektowaniu łazienki, przy czym warto zwracać uwagę nie tylko na samą kabinę, ale i sposób jej montażu. Najnowsze tendencje w designie zmierzają ku minimalizacji elementów montażowych tak, aby nie psuły one ogólnego wrażenia, ale stawały się dodatkowym elementem dekoratorskim.

Firma CDA Polska posiada w swojej ofercie bogaty zestaw akcesoriów do kabin prysznicowych, dzięki którym ich montaż jest nie tylko znaczenie łatwiejszy, ale także efektowny wizualnie. Wspornik kątowy Aosta wyróżnia się na rynku swoją uniwersalnością – łatwo dopasować go do indywidualnych potrzeb klienta, gdyż może być on montowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz kabiny prysznicowej, w zależności od intencji uzyskanego efektu wizualnego. Pierwszy sposób uczyni z elementów montażowych części dekoracyjne łazienki, stosowne do stylu postindustrialnego zdobywającego obecnie coraz więcej entuzjastów.  Z kolei montaż wewnętrzny daje wrażenie subtelnej elegancji, sprawiając, że elementy montażowe stają się niemal niewidoczne.  Elastyczność produktu, który dostępny jest zarówno w wersji prawej, jak i lewej, umożliwia regulację przy montażu do ściany, dzięki czemu łatwo dostosować go do rozmaitych wnętrz.

aosta wspornik kątowy cda

Niekwestionowaną zaletą wspornika kątowego Aosta jest fakt, iż jego zastosowanie nie wymaga wykonywania otworów w szkle, co bywa nie tylko trudne, ale i ryzykowne przez wzgląd na wrażliwość szkła hartowanego na krawędziach. Brak konieczności otworowania zapewni nam zatem idealnie gładką, nienaruszoną niczym taflę szkła kabiny, co niewątpliwie ma także walory estetyczne. 

Tych, którzy na co dzień dbają o czystość w domu, zapewne ucieszy także fakt, że we wsporniku kątowym Aosta śruby montażowe zostały dyskretnie zamaskowane, co po pierwsze ułatwia czyszczenie kabiny, eliminując elementy, na których najczęściej osadza się trudny do usunięcia brud, po drugie zapewnia bezpieczeństwo użytkowania, a po trzecie wreszcie dodaje powierzchni subtelności i wyrafinowanej elegancji. Te ostatnie cechy charakteryzują całą serię profili Lazio i Lazio Doccia, z którymi idealnie komponują się wsporniki Aosta.

aosta wspornik kątowy cda

Na koniec można pozostawić przyjemną decyzję dotyczącą kolorystyki. Do tej pory najbardziej naturalnym i popularnym wykończeniem szkła były elementy chromowane. Najnowsze trendy designu idą jednak dalej, w kierunku wykończeń matowych, w kolorach innych niż srebrny. Wychodząc naprzeciw tym tendencjom i oczekiwaniom klientów, również firma CDA Polska oferuje, poza tradycyjnym, chromowanym kolorem wsporników Aosta, również wykończenie w czarnym macie, którego zastosowanie może zupełnie zmienić wizualny efekt końcowy projektowanej łazienki, czyniąc ją unikatową i nowoczesną.