Kto budując czy remontując dom albo mieszkanie nie marzy o pięknej i lśniącej łazience? Dziś to właśnie pomieszczenie w domu często staje się królestwem nowoczesnych rozwiązań, bo na rynku pojawia się mnóstwo produktów, których zadaniem jest uczynienie z niego przestrzeni estetycznej, funkcjonalnej i eleganckiej.

Klientom poszukującym elementów wyposażenia i wykończenia łazienek coraz częściej zależy na najwyższej jakości nabywanych produktów, na którą składa się nie tylko ich wygląd, ale także trwałość i wpływ na środowisko i nasze zdrowie. Z pewnością warto przyglądać się jakości nie tylko głównych elementów, takich jak kabiny, wanny czy umywalki, ale także akcesoriów montażowych, gdyż ich niewłaściwy dobór może zepsuć cały zaprojektowany efekt końcowy.

Przeglądając ofertę rynku można ulec iluzji, że bez szkody dla efektu wizualnego łatwo możemy zastąpić markowe akcesoria łazienkowe ich zamiennikami. Wybór ten jednak szybko może okazać się zgubny. Dlaczego?

Na pierwszy rzut oka tanie akcesoria wydają się spełniać te same wymagania, co markowe produkty. Niektórzy importerzy podkreślają ich zalety, jakimi może być np. większa transparentność w przypadku uszczelek kabinowych. Zapominają jednak dodać, że efekt ten jest niestety krótkotrwały, gdyż słabej jakości materiał z czasem żółknie, co popsuć może wygląd nawet najlepszej kabiny prysznicowej i skutkować koniecznością szybkiej wymiany uszczelek. Podobnie rzecz ma się z trwałością tych produktów czy zawartością szkodliwego dla zdrowia ołowiu, które w przypadku nieautoryzowanych produktów pozostawiają wiele do życzenia.

Świadomy odbiorca, a takich przybywa, będzie zatem poszukiwał produktów zgodnych z normami unijnymi, z gwarancją najwyższej jakości i bezpieczeństwa, również w zakresie wpływu na środowisko. Renomowane firmy, takie jak CDA Polska, dbają o przestrzeganie przyjętych w Europie restrykcyjnych norm. Producent uszczelek Budrio przykłada niezwykłą wagę do jakości swoich produktów, które pozytywnie przeszły badania na zgodność z normą ISO. Uszczelki te wyróżnia trwałość, odporność na uszkodzenia i działanie promieni UV, dzięki czemu zachowują swój pierwotny wygląd i funkcje nawet po wielu latach użytkowania.

Szeroki wachlarz uszczelek Budrio uzupełnia ofertę okuć do kabin prysznicowych produkowanych przez CDA Polska. Dzięki temu możliwe jest idealne dobranie produktu do grubości szkła, co zapewni wysoką jakość wykończenia. Uszczelki te wytrzymują temperatury nawet do 50 stopni Celsjusza, więc z pewnością nie musimy się obawiać rozszczelnienia naszej kabiny. Ciekawym rozwiązaniem są także uszczelki magnetyczne, wspomagające domykanie drzwi i zwiększające ich szczelność.

Jak się okazuje, podobnie jak w innych dziedzinach designu, i tu diabeł tkwi w szczegółach. Produkty z pozoru niemal identyczne, a różniące się ceną, okazują się znacząco od siebie odbiegać jakością, trwałością i bezpieczeństwem. Jeśli inwestujemy w swoją łazienkę w dobrej jakości kabinę, wannę czy umywalkę, powinniśmy pamiętać, że również akcesoria montażowe powinny spełniać nasze oczekiwania względem estetyki i trwałości, a takowe zapewnić mogą tylko producenci z dużym doświadczeniem, szanujący przyjęte normy i regulacje w zakresie jakości produktów.