W naszej ofercie znajduje się szereg okuć i akcesoriów pozwalających na montaż zarówno prostych, jak i nawet bardzo złożonych szklanych ścian. Dostępne mocowania różnią się swoją budową oraz designem, dzięki czemu bez trudu dopasujemy je do charakteru wnętrza czy wymagań projektowych.
Przeszklone ścianki działowe to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu zarówno biurowym, jak i mieszkalnym. Stosuje się je również w centrach handlowych oraz obiektach użyteczności publicznej, takich jak urzędy czy ośrodki kulturalne, których wnętrzom dodają minimalistycznego, nowoczesnego stylu. Mając na uwadze wielkość przeszklenia oraz miejsce jego instalacji warto postawić na okucia, dzięki którym szklana konstrukcja będzie nie tylko stabilna i bezpieczna w użytkowaniu, ale też będzie się efektownie prezentować
Przeszklone ścianki
Z pomocą szklanych tafli możemy stworzyć ściany gabinetów, sal konferencyjnych, ekspozycje sklepowe, lub też wydzielić z powierzchni open space strefy funkcyjne, takie jak korytarze czy pokoje socjalne. Panele szklane można wówczas zamocować z pomocą specjalnych listew oraz profili lub łączników, przy czym oba rodzaje okuć można też ze sobą swobodnie łączyć. Zarówno jeden, jak i drugi typ mocowań zapewnia pełną ekspozycję szklanej tafli, a ze względu na swoją prostą, ponadczasową formę świetnie wtapia się w aranżację. Nie bez znaczenia jest także ich design i mnogość dostępnych wykończeń, jak m.in. satyna, anoda srebrna oraz połysk, dzięki którym zwiększają one walory estetyczne szklanej konstrukcji. Warto mieć także na uwadze, że przeszklenia wykonane ze szkła przeziernego, mlecznego lub dekoracyjnego staną się nie tylko funkcjonalnym elementem aranżacji, ale jednocześnie jej ozdobą.
Wygodne listwy
Decydując się na montaż z pomocą listew, można wybrać te z serii Nuova Roma DRM albo z kolekcji Lazio FCM. Pierwszy typ to skręcane profile montażowe, które umieszcza się na dolnej oraz górnej krawędzi panelu. Utrzymują one szklane formatki z bardzo dużą siłą, dlatego stosuje się je przeważnie do montażu wysokich i ciężkich tafli szkła spotykanych np. w galeriach handlowych lub urzędach. Ich zaletą jest także możliwość zastosowania wyższej maskownicy, która chroni dolną krawędź szkła przed uszkodzeniem np. przez maszyny czyszczące.
Lazio FCM to z kolei mniejsze, subtelne profile aluminiowe, w których za utrzymanie panelu odpowiedzialna jest specjalna uszczelka dostosowana do grubości tafli. Można je przytwierdzać zarówno do podłoża, jak i do ścian, a dzięki dużej przestrzeni wewnątrz listwy umożliwią one zamaskowanie nierówności powierzchni. Dzięki swojej delikatnej budowie świetnie sprawdzą się w obiektach, w których istotną rolę odgrywa estetyka, jak np. biura czy mieszkania.
Niewielkie łączniki
Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie do montażu szklanej ściany łączników oraz klamer z kolekcji Como & Calabria. Są to dość niewielkie okucia o prostej budowie i uniwersalnym designie, które umieszcza się na krawędzi panelu. Dostępne są w kilku wariantach, w tym np. z przesuniętą osią jak łącznik naświetla PD30-OSLH, czy z dodatkowym żebrem wzmacniającym jak model PD41LH. Pozwalają one na przymocowanie tafli zarówno do ściany (murowanej lub szklanej), sufitu, jak i podłogi.
Szklane wejście
We wspominanej już serii Como & Calabria, znajdują się również zawiasy dedykowane drzwiom całoszklanym. Są to okucia typu strop-podłoga, które umożliwią otwarcie skrzydła drzwiowego pod niemal dowolnym kątem. Tak jak łączniki z tej serii, umieszcza się je na dolnej oraz górnej krawędzi szkła, którego grubość może wynosić 10 lub 12 mm.
Alternatywną opcją jest umieszczenie skrzydła w aluminiowej ościeżnicy, takiej jak nasza Nuova Palermo. Jest to eleganckie, nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli zamocować drzwi nie tylko przy szklanej, ale też murowanej ścianie. Minimalistyczna forma profili sprawia, że bardzo dobrze wpasowują się w charakter wnętrza i nie zasłaniają szkła, co ma szczególne znaczenie, gdy drzwi wypełnione są dekoracyjną taflą. Standardowo są one dostępne w wykończeniu anoda satyna oraz anoda srebrna, ale na specjalne zamówienie ościeżnicę można polakierować na dowolny kolor z palety RAL. W ten sposób jeszcze lepiej dopasujemy ją do stylu aranżacji. Nuova Palermo, podobnie jak wybrane listwy Nuova Roma, Lazio oraz mocowania Como, dostępna jest też w wariancie anodowanym na czarno, w ramach serii Linea Nera.
Warto podkreślić, że wielkość oraz wysokość otworów wykonanych w profilach ościeżnicowych jest dopasowana do zamków z naszej kolekcji Erice Line, co znacznie ułatwia oraz przyśpiesza montaż drzwi.
Dodatkowe okucia
Jeśli poza szklaną ścianą zdecydujemy się na montaż drzwi, możemy do nich dopasować dodatkowe okucia, takie jak samozamykacze z serii Bergamo lub zawiasy z funkcją samozamykania Firenze. Spowalniają one ruch skrzydła drzwiowego, chroniąc je przed zbyt gwałtownym zatrzaśnięciem. Ten rodzaj mocowań bardzo dobrze sprawdza się w przypadku biur czy galerii handlowych.
Szerokie możliwości
Listwy czy okucia do struktur bezramowych to nie jedyne mocowania, które umożliwią montaż szklanej ściany. W sytuacji, gdy zależy nam na tym, by podziały przestrzeni pozwalały też na zachowanie pewnej modułowości, warto postawić na systemy typu SLF, jak składano – przesuwny Napoli SLF300 lub składano – harmonijkowy Napoli SLF400. Oba rozwiązania sprawdzą się w biurach, galeriach oraz urzędach, w których mogą stanowić np. zamknięcie sali konferencyjnej czy ekspozycji sklepowej. Ponieważ tafle utrzymują w nich wspomniane listwy Nuova Roma DRM, systemy SLF będą odpowiednie do montażu ciężkich tafli szkła, których wysokość może wynosić nawet 4 metry.
Wszystkie z naszych serii to komplementarne kolekcje okuć dedykowanych szklanym ścianom, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć je ze sobą. Dzięki temu oferowane przez nas rozwiązania umożliwią stworzenie efektownych, złożonych
BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO