Najnowsze tendencje w designie, bezsprzecznie zmierzają do uczynienia z minimalizmu jednej z podstawowych cech współczesnej estetyki. Nowoczesne wnętrza charakteryzują się subtelną i dyskretną elegancją, której prostota i umiar odwołują się do klasycznych kanonów piękna. Dominacja gładkich powierzchni pozbawionych zbędnej dekoracyjności sprawia, że szkło stało się istotnym elementem wystroju wnętrz, w szczególności łazienek.

Dziś umywalki, wanny czy kabiny prysznicowe nie tylko spełniają swoje praktyczne zastosowania, ale na równi pełnią funkcję estetyczną, czyniąc z łazienki kolejne piękne pomieszczenie w domu. Rynek proponuje wiele różnych rozwiązań dla tego segmentu. Jednym z ciekawszych jest system przesuwny z serii Terno Clear oferowany przez CDA Polska.

            Niewątpliwą jego zaletą jest szeroki wachlarz zastosowań, zarówno pod względem praktycznym, jak i wizualnym. W serii tej znaleźć można cztery zestawy dedykowane do łazienek o różnych układach i wielkości, co daje wiele możliwości aranżacji przestrzeni.

            W przypadku klientów, którzy borykają się z problemem ciasnych łazienek, w których urządzaniu liczy się każda oszczędność miejsca, doskonale sprawdzi się zestaw ściana-ściana. Dzięki przesuwnym, praktycznym drzwiom, otwieranie kabiny nie będzie kłopotliwe w małym pomieszczeniu i nie będzie kolidowało z innymi jego elementami. Dodatkowo zestaw ten może być również zastosowany do zabudowy wnęk, dzięki czemu stworzyć możemy odizolowaną, zamkniętą przestrzeń o dowolnym przeznaczeniu. Wykorzystanie zestawu ściana-szkło, w którym jedna ze ścianek bocznych stanowi taflę szkła, pomoże z kolei optycznie powiększyć łazienkę. Oba te zestawy oferują szerokość drzwi od 450 do 1000mm, co sprawia, że są niezwykle funkcjonalne w niezbyt przestronnych łazienkach. 

            System z serii Terno Clear od CDA Polska wychodzi również naprzeciw miłośnikom pokoi kąpielowych, przestronnych i luksusowych łazienek, w których urządzaniu można dać się ponieść fantazji. Kolejne dwa zestawy serii: szkło-szkło, w którym trzy ściany stanowią szklane tafle wymagają więcej miejsca, ale w zamian oferują niezwykłe efekty wizualne. W zestawieniu z kamieniem, metalem czy surowym betonem ścian i podłóg, dodają wnętrzu lśniącej, subtelnej elegancji, podkreślają przestronność, dając poczucie komfortu i luksusu. Mogą być również z powodzeniem stosowane w łazience przy sypialni, stanowiąc tym samym dopasowany do pozostałej części pomieszczenia komponent. Przesuwne drzwi są dyskretne, delikatne i bezpieczne w użytkowaniu, nie zaburzają czystości i prostoty aranżacji przestrzeni.  

W zależności od stylu urządzenia łazienki klienci decydujący się na serię Terno Clear mogą wybierać aż z trzech rodzajów wykończeń: uniwersalny połysk, alinox oraz nowoczesna czarna anoda w macie. Szeroki wybór sprawia, że seria Terno Clear znajdzie zastosowanie w każdej nowoczesnej łazience – od niewielkich pomieszczeń po obszerne, luksusowe pokoje kąpielowe.