CDA Polska funkcjonuje na rynku już niemal 15 lat. Zbliżający się jubileusz, który będziemy obchodzić w przyszłym roku, to okazja do analizy tego, czego udało nam się dokonać, ale też zmian jakie nastąpiły na rynku, na którym funkcjonujemy.

Produkcja i dystrybucja okuć do szkła hartowanego to gałąź branży szklarskiej, która naturalnie związana jest z koniunkturą na rynku budowlanym. Im więcej inwestycji zarówno w obiekty użyteczności publicznej, jak i w budynki mieszkalne, tym również my i nasi klienci mamy się lepiej. Zaobserwowaliśmy jednak, że nawet gdy cały sektor budowlany przechodzi okres bessy, my nie odczuwamy go tak mocno, jak inne gałęzie. Nawet gdy buduje się mniej, zainteresowanie rozwiązaniami szklanymi pozostaje duże.

Bezsprzecznie związane jest to z tym, że konstrukcje szklane z roku na rok są coraz popularniejsze. Projekty architektoniczne czy planowane aranżacje wnętrz uwzględniają stosowanie szklanych rozwiązań. Przechodząc ulicami polskich miast ciężko jest znaleźć nową tego typu inwestycję, szczególnie biurowce czy galerie handlowe, w których nie są obecne przeszklenia – mogą mieć formę fasad, zadaszeń, czy ścian we wnętrzach. W obiektach mieszkalnych stale popularyzują się rozwiązania takie jak szklane balustrady, nieingerujące w fasadę budynku, czy szklane rozwiązania we wnętrzach, chociażby w łazienkach. Uniwersalność, funkcjonalność i bezpieczeństwo, zapewnione przez odpowiednie metody produkcji, sprawiają, że szkło jest  alternatywą dla drewna, metalu lub kamienia. Wpływa to też na kreatywność projektantów, i co najważniejsze, oczekiwania inwestorów. Wychodząc naprzeciw tym czynnikom, branża szklarska stale się rozwija, by zaspokoić rosnące zapotrzebowanie rynku.

Szkło daje możliwość łączenia kolorów i struktur, tworząc niezliczone rodzaje unikalnych rozwiązań. Wykorzystywane jest też jako materiał konstrukcyjny, dla którego my, jako producent okuć do szkła hartowanego, dostarczamy ramy. Rosnący popyt na konstrukcje szklane w budownictwie pozytywnie wpływa nie tylko na kondycję producentów szkła i okuć do niego, jak CDA Polska, ale też naszych klientów – profesjonalistów, dzięki którym szkło i okucia łączą się w konstrukcje, tak popularne wśród inwestorów. Sobie i im, życzymy, by pozycja szkła w architekturze, nie tylko utrzymywała się przez lata na podobnej pozycji, ale i stale rosła.