Aranzazu to nazwa projektu domu jednorodzinnego znajdującego się w malowniczej, turystycznej części Argentyny. Ten dwupiętrowy budynek o imponującym metrażu i wielu pomieszczeniach, usytuowany jest w sąsiedztwie leśnego krajobrazu. Jego geometryczna bryła o ergonomicznym kształcie prezentuje się w tej przestrzeni imponująco.

Dom wykonany został z nowoczesnych i trwałych materiałów, takich jak drewno oraz szkło, które stanowią dominujący element jego fasady. Jednym z głównych wymagań jego mieszkańców było zapewnienie bliskiego kontaktu z przyrodą. Obecna w bezpośrednim sąsiedztwie roślinność stała się zatem punktem wyjścia dla projektu, który przystosowany został do znajdujących się na terenie działki drzew.

Obecne na elewacji budynku materiały wykorzystano także w projekcie jego wnętrza. Szkło, zastosowane w formie rozległych tafli oraz przesuwnych drzwi i ścianek zapewnia nieograniczony dostęp naturalnego światła i dodaje całej konstrukcji lekkości. Pełni też funkcję bezpośredniego łącznika z naturą, otwierając drogę na tarasy znajdujące się po dwóch stronach domu. Materiał ten wykorzystano również w roli drzwi prowadzących do kabiny prysznicowej. Szkło doskonale koresponduje z wszechobecnym drewnem, z którego wykonano nie tylko większość podłóg, ale także meble oraz drzwi. Surowy charakter wnętrza podkreślają betonowe podłogi oraz ściany.

Wykonanie podobnych szklanych konstrukcji umożliwią okucia takie jak słupkowa balustrada Corleone, eleganckie zawiasy Bologna, a także system przesuwny Terno, cechujący się wygodą użytkowania i możliwością zamocowania kilku szklanych paneli.