Kolekcje NUOVA BERGAMO oraz FIRENZE od CDA Polska to serie zamykaczy oraz zawiasów z funkcją samozamykania, które świetnie sprawdzą się w obiektach biurowych czy galeriach handlowych. Można je także swobodnie łączyć z okuciami do struktur bezramowych oraz profilami montażowymi do szklanych ścian.

Mocowania z obu kolekcji charakteryzują się prostym i ponadczasowym designem. Wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna oraz aluminium. Dzięki temu okucia pozostaną odporne na obciążenia podczas wieloletniej eksploatacji. Montować można je zarówno przy drzwiach lewych, prawych, jak i wahadłowych.

Jedną z nowości w ofercie jest model TDC300 z serii Bergamo – samozamykacz podłogowy, który wyróżnia się od innych modeli mniejszym rozmiarem puszki, jaka umieszczona jest w podłodze. Będzie odpowiedni do montażu przy drzwiach o szerokości od 750 do 1100 mm, których waga nie przekracza 120 kg. Wyposażony jest w amortyzator otwierania od 85° i dostępny w dwóch wariantach – z blokadą otwarcia 90° oraz bez. Doskonale sprawdzi się m.in. z zawiasami typu offset z serii COMO lub CALABRIA.

Kolejnym, nowym rozwiązaniem jest hydrauliczny zawias z funkcją samozamykania FS10HO90 z serii Firenze, zaprojektowany z myślą o skrzydle drzwiowym o szerokości 900 mm i masie max. 100 kg. Jego prędkość zamykania i domykania można płynnie regulować poprzez niezależny zawór, zapewniający pełną hydrauliczną kontrolę. Zakres zamykania tego modelu wynosi od 110° do 0°. Podobnie jak zamykacz TDC300, wyposażony jest w blokadę otwarcia 90°.

W skład serii Firenze wchodzi także zawias dolny z funkcją zamykania FS880, który dostępny jest w 2 wariantach. Różnią się one od siebie siłą domyku (siła 3 oraz siła 5) oraz szerokością drzwi, z jakimi mogą być stosowane. Jeszcze innym rozwiązaniem jest zamykacz podłogowy TDJ800 Bergamo, odpowiedni do drzwi o szerokości max. 1300 mm, których ciężar nie przekracza 130 kg. Jego zakres zamykania wynosi od 130° do 20°, a domykania od 20° do 0°. Wybrać można spośród jego 8 wariantów, odpowiednich do tafli o innej szerokości.

ZOBACZ KATALOG

Wszystkie mocowania dostępne są w eleganckich, uniwersalnych wykończeniach. Dodatkowo model FS10HO90 oraz FS880 wybrać można w wersji czarna anoda, która będzie się bardzo dobrze komponować z pozostałymi mocowaniami z serii Linea Nera.


Artykuł ukazał się między innymi na portalach takich jak: