Canadian Steamship Lines to posiadająca kilka oddziałów kanadyjska firma, zajmująca się na co dzień rozładunkiem masowym oraz przeładunkiem, również na terenie Wielkich Jezior.

Dostarcza przy tym swoim klientom innowacyjne rozwiązania, usprawniające ich codzienną pracę, a gwarantem jakości świadczonych usług jest rozbudowana flota, a także konkurencyjne koszty obsługi żeglugi. Oferowane usługi transportowe obejmują takie towary jak rudy żelaza, węgiel, wapń, pszenicę, kukurydzę oraz wiele innych. W 2012 roku do floty CSL dołączył parowiec MV Baie St. Paul – najbardziej zaawansowany technologicznie statek, jaki kiedykolwiek pływał po wodach Wielkich Jezior.

Znaczenie innowacji oraz zrozumienie aktualnych trendów widać nie tylko w działalności CSL, ale również w samej siedzibie firmy. Budynek urządzony został w prostym, minimalistyczny stylu, zaś kluczowe znaczenie w aranżacji odgrywają materiały oraz kolory wykorzystane w projekcie. Przestronne korytarze zdobi drewno wykorzystane na podłodze oraz ścianach, których piaskowy kolor współgra z materiałem, tworząc wnętrze przytulne i ciepłe. Z koeli w salach konferencyjnych drewniane panele ustępują miejsca kamiennej podłodze, której powierzchnie przecinają jasne fugi tworzące geometryczne wzory. Niewidoczne, eleganckie oprawy podsufitowe na lampy, a także pojedyncze diody led rozmieszczone we wnękach, dodatkowo podkreślają wysoką jakość wykończenia, uwidaczniając struktury i formy zastosowanych materiałów.

Elementem, który bez wątpienia uwypukla nowoczesny charakter biura, jest wszechstronnie wykorzystane szkło, które dzięki niewielkim okuciom subtelnie wtapia się w otaczającą je przestrzeń. Szklane tafle, zamocowane z wykorzystaniem aluminiowych listw montażowych, wykorzystano jako ścianki zabezpieczające wejście na poszczególne piętra. Z kolei mocowania punktowe umożliwiły wygodny montaż szklanej balustrady do biegu schodów, która w połączeniu z drewnianymi stopniami i stalowym uchwytem, prezentuje się niezwykle elegancko. Przezierne szyby oddzielają od reszty piętra sale konferencyjne, natomiast tafle z subtelnym nadrukiem poszczególne stanowiska pracy.