System szklanych ścian Akustic Wall to autorskie rozwiązanie CDA Polska, które zapewnia izolacyjność akustyczną na poziomie 36-37 dB. Gwarancją zachowania tych parametrów jest zastosowanie określonego zestawu okuć oraz szkła o odpowiednich właściwościach.

Akustic Wall przebadany został przez Instytut Techniki Budowlanej w oparciu o metodologie ujęte w normach PE-EN ISO 10140-2:201 oraz PN-EN ISO 717 – 1:1999, dotyczących pomiaru izolacyjności akustycznej elementów budowlanych. Badaniom poddane zostały próbki ścianek o całkowitej powierzchni 11,6m2. Na ich podstawie określono, że izolacyjność zapewniana przez Akustic Wall w przypadku ściany szklanej stałej wynosi 37 dB, a ściany z drzwiami 36 dB.

Podstawę systemu stanowi specjalne szkło klejone 5.5.2. ESG z folią Silence Saint Gobain, które w przypadku Akustic Wall ze ścianą stałą, mocowane jest z pomocą listwy DRM38 z serii Roma oraz opadających listw uszczelniających ITS z kolekcji Catania, które wykonane zostały ze szkła akrylowego i doskonale wypełniają wszelkie szczeliny. Jeżeli poza szklaną ścianą stałą mocowane będą również drzwi, wymagane jest zastosowanie także takich okuć jak zawiasy TGCR311 z serii Erice Line, dostosowanej do nich ościeżnicy Nuovo Palermo, a także listwy dolnej CCR930B oraz CCR1030B z wysuwaną uszczelką. Listwy CCR będą odpowiednie dla szkła o grubości 10 lub 12 mm. Decydując się na system Akustic Wall, wskazane będzie również wykorzystanie zamka drzwiowego z klamką z serii TGL Erice Line. Co istotne, w systemie Akustic Wall można zastosować inne szkło aniżeli wspomniane Silence, o ile spełnia ono wykreślone wymagania pod względem izolacyjności akustycznej.

System ten to doskonałe rozwiązanie w biurach, szczególnie w projektach sal konferencyjnych lub gabinetów, w których umożliwi zachowanie prywatności i komfortu np. podczas służbowych spotkań. Takie rozwiązanie stosowane jest również w hotelach w strefach biznesowych.