Przeszklenia instalowane na fasadach budynków, jak i elementy małej architektury miejskiej, takie jak zadaszenia czy szyby windowe, wymagają zastosowania specjalnych okuć. Powinny one mieć zwiększoną odporność na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych i obciążenia oraz być dostosowane do montażu grubszych tafli szkła. Z myślą o tego rodzaju konstrukcjach wprowadziliśmy do oferty serię rotul do zadań specjalnych Ravenna.

Ravenna to jedna z nowości w naszej ofercie, o której kilkukrotnie wspominaliśmy we wcześniejszych artykułach na oszkle.pl. Obejmuje ona dwa rodzaje mocowań punktowych: SP-AR02-17N oraz SP-AR02-26N. Pierwszy model to przegubowe regulowane okucie płaskie, odpowiednie do szkła o grubości od 12 mm do 17,52 mm, natomiast drugi wariant pozwoli na montaż tafli, której grubość to 17,52 – 26 mm.

Przeszklony szyb windowy zamocowany z pomocą okuć punktowych

Przeszklony szyb windowy zamocowany z pomocą okuć punktowych

Najwyższej jakości stal

Mocowania z kolekcji są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej SUS316 (wg normy EN 10088-3:2015-01 jest to stal typu 1.4401), tak zwanej „kwasówki”. Jest to stal chromowo – niklowa, odporna na działanie wysokich temperatur, a dzięki dodatkom molibdenu także korozji. Doskonale sprawdzi się w przypadku terenów zurbanizowanych i przemysłowych, gdyż można ją stosować w środowiskach silnie agresywnych, gdzie byłaby narażona na działanie czynników chemicznych, w tym soli oraz kwasów. Zastosowanie tak odpornego materiału w produkcji okuć Ravenna stanowi gwarancję, że podczas wieloletniej eksploatacji zachowają one swoje parametry, właściwości użytkowe oraz walory estetyczne.

ZOBACZ KATALOG

Szeroki wachlarz zastosowań

Z pomocą okuć Ravenna można mocować szkło do indywidualnych, niestandardowych stelaży, w tym szklanych żeber, rusztów, teowników czy dwuteowników. Dzięki temu umożliwiają one wykonanie różnorodnych i złożonych rodzajów przeszkleń. Należą do nich m.in. obudowy panoramicznych szybów windowych, osłony fasadowe, wiaty przystankowe, duże i ciężkie zadaszenia, także nad wejściami do garaży czy metra. Ich stosunkowo niewielki rozmiar, satynowe wykończenie oraz prosta forma sprawiają, że wtapiają się one w otoczenie i zapewniają pełną ekspozycję szkła. Co więcej, wykonane przy ich użyciu konstrukcje szklane prezentują się delikatnie i subtelnie, integrując się w ten sposób z otoczeniem.

Autorski projekt i potwierdzona wytrzymałość

Wybrane elementy rotul Ravenna produkowane są tuż obok naszej głównej siedziby, na wrocławskiej linii produkcyjnej. Ich parametry oraz właściwości zostały zweryfikowane, a same mocowania przechodzą właśnie ostatni etap procedury aprobacyjnej w czeskim instytucie w Brnie. Jej celem jest uzyskanie Europejskiej Oceny Technicznej oraz znaku CE.