Szprosy, standardowo kojarzą nam się z linią dzielącą okno, są coraz popularniejszym elementem aranżacji wnętrz. Świetnie sprawdzają się na szklanych panelach, tworzących ściany działowe w przestrzeniach o różnych funkcjach, urządzonych w różnym stylu. Jak wykorzystać je w projekcie własnego „M”?.

Wielokrotnie wspominaliśmy o tym, że szklane ścianki to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu – tak biurowym, jak i mieszkalnym. Wysokie, subtelne przeszklenia, pomagają wydzielić odrębne pomieszczenia nie odbierając przy tym przepływu światła. Zamontować można je z pomocą klamer czy profili montażowych, a interesującego sznytu dodadzą im szprosy jak te z serii Victora z naszej kolekcji Linea Nera.

 

Subtelne rozwiązanie

Szprosy, czyli listwy dzielące, inaczej szczebliny to elementy zdobiące szklane ściany. Można je swobodnie łączyć z każdym rodzajem szkła – tak przeziernego jak i ozdobnego, w tym z mlecznym, przezroczystym, z nadrukiem czy barwionym w masie. , Na każdym rodzaju tafli mogą stworzyć jakby ażurową konstrukcję Z pomocą przeszkleń ze szprosami oddzielić aneks kuchenny od salonu, domowe biuro czy garderobę. To także bardzo dobre rozwiązanie w niewielkich mieszkaniach lub kawalerkach, w których ważne jest to, by optycznie nie ograniczać dostępnej przestrzeni. Ściany wykonane z przezroczystego szkła i czarnych szprosów pomogą wyznaczyć strefy funkcyjne mieszkania i jednocześnie będą stanowić efektowny element wnętrza.

Szprosy w stylu loft

Czarne szproty, jakby dzielące na mniejsze pola szklany panel, idealnie wkomponują się również w aranżacje w stylu industrialnym. Wykonane w ten sposób ścianki szklane wprost rewelacyjnie zaprezentują się w zestawieniu z surową cegłą, betonem, kamieniem czy stalą. By delikatnie rozproszyć światło i zwiększyć poczucie prywatności (np. między garderobą a sypialnia) można wypełnić je mlecznymi taflami.

Różnorodne możliwości

Decydując się na wykonanie przeszklenia z pomocą szprosów, warto mieć na uwadze, że można je bez przeszkód zestawić z innymi mocowaniami w czarnym wykończeniu, jak choćby łączniki, klamry czy listwy z serii Linea Nera. Pozwoli to stworzyć interesujące, nietypowe konstrukcje, które podkreślą styl wnętrza.

Co istotne, szprosy Linea Nera sprawdzą się nie tylko w mieszkaniach, ale też biurach. Ich standardowa długość to 2900 mm, dzięki czemu umożliwią wykonanie wysokich ścian działowych lub sal konferencyjnych. Z kolei łączniki krzyżowe gwarantują bardzo prosty i wygodny montaż.