Miniony rok był dla CDA Polska okresem zmian, czasem wytężonej pracy, ale przede wszystkim sukcesów. Pomimo wahnięć w branży budowlanej, 2017 rok zamykamy na zdecydowanym plusie.

Ostatnie 12 miesięcy to okres, w którym skupiliśmy się przede wszystkim na zmodyfikowaniu oferty naszych okuć, tak by jeszcze lepiej odpowiadała oczekiwaniom oraz potrzebom naszych klientów. Niektóre z nich, jak choćby te z kolekcji Como, dostępne są obecnie w innych wykończeniach, w przypadku serii Ancona wprowadziliśmy nowe rozwiązania, jak np. zamek SHL16 oraz seria uchwytów dedykowanych systemom przesuwnym, jak m.in. KHN60 oraz KHN65. Zaktualizowaliśmy także katalogi takich produktów jak kolekcja Modena – część uchwytów została zastąpiona przez nowe, wykonane z wysokiej jakości materiałów odpornych na korozję, takich jak stal nierdzewna oraz mosiądz. Co więcej, poszerzyliśmy kolekcję okuć do kabin prysznicowych o nowe klamry i zawiasy (serie Vesuvio oraz Etna), łączniki i stabilizatory (seria Aosta) oraz system przesuwny Verona. Wprowadziliśmy zmiany w budowie profili do szklanych ścian z serii Lazio, a dotychczasowy system przesuwny Milano zastąpiony został przez Ragusę. System ten wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej i dostępny w wykończeniu satyna. Dzięki unikalnej budowie wózków jezdnych doskonale sprawdzi się w industrialnych wnętrzach. Pod koniec roku rozpoczęliśmy także sprzedaż nowej wersji aluminiowej ościeżnicy do szklanych drzwi – Nuovo Palermo, która dostępna jest obecnie w dwóch wariantach przystosowanych do montażu przy ścianie murowanej lub szklanej. Ponadto bardzo dużym zainteresowaniem naszych klientów cieszyły się dwa systemy balustradowe – słupkowy Corleone oraz liniowy Trapani.

To jednak nie koniec zmian wśród produktów. W najbliższym czasie planujemy wprowadzenie nowych systemów przesuwnych, w tym niewielkiego i subtelnego Micro80, oraz rotul Ravenna pozwalających na bezpieczny montaż szkła na elewacji. Pojawią się także samozamykacze Pianoro. W 2017 roku skupiliśmy się również na przeprowadzeniu badań mających na celu potwierdzenie właściwości użytkowych nowych okuć do szkła hartowanego. Część z nich kontynuowana będzie także w roku 2018.

Co więcej, wraz z początkiem minionego roku rozpoczęliśmy szereg działań komunikacyjnych, skierowanych zarówno do profesjonalistów branży szklarskiej, jak i ich klientów. Ich celem jest dostarczanie praktycznej, merytorycznej wiedzy z zakresu produkcji oraz wykorzystania szkła, rodzajów oraz sposobów zastosowania okuć, a także trendów w aranżacji wnętrz z wykorzystaniem szkła. Jednym z nich jest właśnie portal oszkle.pl, prowadzony przez naszych ekspertów. Kończymy również prace nad e-bookiem edukacyjnym, którego zadaniem jest dostarczenie wykonawcom niezbędnej w codziennej pracy wiedzy. Wprowadzamy również szereg nowych materiałów drukowanych, zaprojektowanych z myślą o wykonawcach. Planujemy też wdrożenie programu partnerskiego, który pozwoli naszym klientom czerpać jeszcze więcej korzyści ze współpracy z nami.

Ostatnie miesiące to również okres, w którym systematycznie rozwijaliśmy wrocławską linię produkcyjną oraz zaplecze magazynowe. Działania te mają na celu usprawnienie systemu dostaw, a także dodatkowe zwiększenie kontroli produkcji. Obecnie we Wrocławiu produkowanych jest około 27% naszych produktów, w tym m.in. okucia punktowe Piemonte, mocowania do daszków szklanych Merano oraz listwy montażowe Roma DRM. Na wrocławskiej linii wytwarzana będzie także seria Ravenna, która obecnie przechodzi ostatni etap badań i za sprawą której udział produkcji własnej z pewnością wzrośnie.