Lofty Platinum to jedna z pierwszych tego typu inwestycji we Wrocławiu. Obiekt wybudowany został w 2012 roku, jednak pomimo upływu lat, nadal zachwyca swoją wyjątkową fasadą oraz wnętrzem zaprojektowanym w luksusowym stylu. Do aranżacji wybranych mieszkań wykorzystano nasze okucia.

Jednym z głównych założeń projektu było stworzenie przestrzeni, która zachowa charakter starej destylatorni i magazynów winiarskich, a jednocześnie zyska nowy, artystyczny sznyt. Między innymi z tego powodu w obiekcie organizowane były wernisaże oraz artystyczne sesje zdjęciowe. Na szczególną uwagę zasługuje także zabytkowa ceglana elewacja, czy windy stylizowane na przemysłowe.

Z równą dbałością o detale zaprojektowano wnętrza mieszkań, w których wykorzystano wiele nowoczesnych materiałów oraz funkcjonalnych rozwiązań, takich jak szklane instalacje, do których stworzenia wykorzystano okucia CDA Polska.

Apartament Platinum „B” to przestronne, jasne wnętrze, w którym postawiono na proste, eleganckie formy. Pomieszczenia oddzielone zostały z pomocą niewysokiego systemu przesuwnego Grado AJ 51, do którego wybrano delikatne, mleczne szkło o błękitnym zabarwieniu. Elegancki dodatek panelu stanowi niewielki, prostokątny uchwyt z kolekcji Ancona.

W formie drzwi do łazienki wykorzystano efektowny system przesuwny Terno, z czterema panelami, w tym dwoma stałymi. Rozwiązanie to jest nie tylko interesującym elementem aranżacji – pozwoliło także na zamknięcie większego przejścia. Tym razem postawiono na bezbarwne, mleczne szkło, które z jednej strony zapewnia poczucie prywatności i komfortu w łazience, z drugiej natomiast pasuje do kolorów, w jakich urządzone jest wnętrze.

W zgoła odmiennym stylu zaaranżowano Loft Platinum „A”, w którym postawiono na industrialny klimat oraz ciemne kolory połączone z czerwoną cegłą. Charakter wnętrza podkreślają również stylizowane dodatki, takie jak antyczna rama lustra. Drzwi do łazienki wykonano z grafitowego szkła laminowanego z folia imitującą strukturę kamienia, które zamocowane zostało z pomocą zawiasów Erice Line w eleganckiej, aluminiowej ościeżnicy Palermo. Czarny panel wykorzystano również jako przegrodę między sypialnią a jadalnią. Zamocowany został z pomocą systemu przesuwnego Ragusa, którego cechą charakterystyczną są pionowe dźwigary, pełniące jednocześnie funkcję wózków jezdnych. Właśnie ze względu na swoją budowę, system ten tak chętnie wykorzystywany jest we wnętrzach w klimacie loft.