Siedziba Tosan Tajhiz Factory, firmy produkującej sprzęt medyczny do czyszczenia i dezynfekcji, to nowoczesny, jasny i przestronny budynek zlokalizowany na terenie Paradise Technology Park. Przygotowując projekt jego aranżacji, architekci z pracowni L.E.D Architects, postawili na stonowane kolory i minimalizm, nawiązując tym samym do branży, w jakiej działa firma.

Dwupiętrowy budynek o łącznej powierzchni ponad 500 mkw. zagospodarowany został nie tylko na biura pracowników, ale również magazyn, showroom oraz zaplecze produkcyjne. Ponieważ firmie zależało na jasnym podziale przestrzeni, architekci postanowili przeznaczyć każdą z kondygnacji na wybrany dział firmy. W efekcie na drugim piętrze znalazł się magazyn, kuchnia, a także garderoba oraz zaplecze socjalne dla pracowników produkcji. Pierwsze piętro zajęła linia produkcyjna, a na parterze zaplanowano parking dla pracowników firmy. Showroom, pomieszczenia administracyjne oraz gabinety menadżerów rozlokowano natomiast na drugim oraz pierwszym piętrze, wyznaczając w ten sposób czytelny podział funkcyjny obiektu.

fot. Hamoon Moghaddam – Hamoon Digital Cinema; źródło: archdaily.com

fot. Hamoon Moghaddam – Hamoon Digital Cinema; źródło: archdaily.com

Przejrzyste wnętrze

Zastosowana we wnętrzu biura kolorystyka nawiązuje bezpośrednio do działalności Tosan Tajhiz Factory – projektanci postawili na biel oraz turkusowe akcenty, które są mocno kojarzone z branżą medyczną. Ich uzupełnieniem są marmurowe kafle, proste meble, a także materiały takie jak stal, aluminium oraz szkło, odgrywające w tej aranżacji istotną rolę.

Z przeziernych tafli wykonano nie tylko balustrady zabezpieczające pietra. Z ich pomocą wydzielono również salę konferencyjną, showroom oraz gabinety pracowników. Przezroczyste panele zapewniają poczucie przestronności i dodają wnętrzu nowoczesnego, minimalistycznego stylu. Nieskrępowaną ekspozycję szkła zapewnił montaż przy użyciu estetycznych, prostych profili oraz okuć do struktur bezramowych, takich jak łączniki oraz klamry. Ze szkła wykonano również część zadaszenia – znajdujący się w jego centralnej części świetlik zapewnia bardzo dobre doświetlenie każdego z pomieszczeń, a częściowo przeszklona fasada dodaje im optycznej przestronności.

fot. Hamoon Moghaddam – Hamoon Digital Cinema; źródło: archdaily.com

fot. Hamoon Moghaddam – Hamoon Digital Cinema; źródło: archdaily.com

Prostota i minimalizm widoczne są także na fasadzie budynku. Geometryczne formy tworzą na niej nie tylko białe panele pokrywające elewację, ale także czarne ościeżnice okien oraz wysokie, pionowe żaluzje.

Jakie okucia?

Stabilny montaż szklanych ścian oraz ich swobodną ekspozycję zapewnią profile montażowe, takie jak DRM Nuova Roma lub Lazio FCM, oraz okucia do struktur bezramowych z serii Como albo Calabria. Odpowiednie zamki oraz uchwyty do szklanych drzwi, dopasowane do stylu wnętrza, można natomiast wybrać spośród okuć z kolekcji Ancona oraz Erice Line. Z kolei do montażu balustrad na piętrach świetnie sprawdzi się samonośny system Trapani lub punktowe mocowania Piemonte.