Choć z zewnątrz nowozelandzka rezydencja Hekerua Bay wydaje się surową, nowoczesną bryłą, o tyle  jej wnętrze to jasna, przestronna i minimalistyczna przestrzeń. Materiały, których użyto w aranżacji przywodzą na myśl śródziemnomorski klimat i nawiązują to otaczającego dom krajobrazu.

Architekci z pracowni Archimedia, którzy odpowiadali za przygotowanie projektu rezydencji Hekeura Bay, od samego prac początku ściśle współpracowali z przykładającym wielką uwagę do szczegółów klientem – pochodzącym z Cypru inżynierem, będącym również właścicielem pobliskiej winiarni. Zależało mu na tym, by dom utrzymany był w nowoczesnym, śródziemnomorskim stylu, który będzie mu przypominał rodzinne strony.

Dominującą rolę na fasadzie rezydencji beton, który spotykamy również w jej wnętrzu. Uzupełnia go trawertyn, czyli naturalny kamień o delikatnie porowatej, matowej powierzchni, z którego wykonano płytki pokrywające ściany oraz podłogę w części dziennej. Wybór właśnie tego surowca nie był przypadkowy –  trawertyn to kamień, który inwestor zapamiętał z dzieciństwa. Jego subtelna barwa to nawiązanie do koloru plaż nad pobliską zatoką oraz gliniastego piaskowca z niedalekich klifów.

fot. Patrick Reynolds,  źródło: archdaily.com

fot. Patrick Reynolds,  źródło: archdaily.com

 

Przestronne wnętrze

Wnętrze rezydencji jest pełne światła i jasnych barw. Na piętrach urządzono prze sypialnię, łazienkę, studio oraz pokój dla gości. Parter to otwarta przestrzeń dzienna, która łączy się z tarasem prowadzącym do wprost do basenu. Wysokie przeszklenia na każdej z kondygnacji sprawiają, że naturalne światło swobodnie wpada do pomieszczeń, podkreślając faktury zastosowanych w tekstur i materiałów. Gwarantują też zapierające dech widoki na zatokę oraz malowniczy, górzysty krajobraz.

fot. Patrick Reynolds,  źródło: archdaily.com

fot. Patrick Reynolds,  źródło: archdaily.com

Piętra domu połączone są ze sobą delikatnymi schodami wykonanymi z pojedynczych desek. Zabezpiecza je balustrada z subtelnych, przezroczystych tafli szkła zamocowanych w eleganckich profilach. Takie rozwiązanie dodaje wnętrzu lekkości i nowoczesnego charakteru. W ten sam sposób zabezpieczono również wszystkie tarasy – samonośne balustrady, podobne do tych, które można wykonać z pomocą naszego systemu Trapani, wtapiają się w elewację budynku i nie zasłaniają widoków roztaczających się z balkonów.

 

Relaks i wygoda

Szczególnym miejscem domu jest przestronna, podłużna łazienka przylegająca do sypialni. Jej surowe, betonowe ściany świetnie współgrają z wyłożoną trawertynem podłogą oraz prostymi meblami z jasnego drewna. Poza wolnostojącą wanną w łazience znajduje się przestronna kabina prysznicowa wypełniona przeziernymi taflami szkła, zamocowanymi przy użyciu okuć o prostej formie, jak te z naszej kolekcji Bologna.

fot. Patrick Reynolds,  źródło: archdaily.com

fot. Patrick Reynolds,  źródło: archdaily.com